Hlavní menu:

Právě si prohlížíte: Aktuality >> Články (šk. rok 23/24) >> Školní olympiáda - Jak známe naši republiku?

Školní olympiáda - Jak známe naši republiku?

Školní olympiáda - Jak známe naši republiku?

V předvánočním čase jsme se ve škole setkali naposledy před prázdninami v pátek 22. 12., abychom si zasoutěžili a podle olympijského hesla "není důležité vyhrát, ale zúčastnit se" se zapojili do celoškolní soutěže v cestovním ruchu. Tématem školního kola, určeného pro všechny třídy naší školy, byly všeobecné znalosti v tématu Česká republika. Protože naše vlast ve své moderní podobě oslavila své 30. jubileum, byly tématem velkého kvízu všeobecné znalosti o památkách, zeměpisu, historii, politice nebo sportu z posledních třech desetiletí. Testové otázky se věnovaly statistikám turismu v Olomouci, výkonům našich sportovců a sportovkyň na mezinárodní scéně, složení současné vládní koalice, orientaci v dálniční síti ČR nebo problematice současných literárních autorek.
Na přiložených fotografiích můžeme tak vidět vítěze jednotlivých tříd - v prvních ročnících Kristýnu Hájkovou a Aleše Piterku, Šimona Trávníčka a Petra Protivánka v druhém a třetím ročníku a také Terezu Koudelkovou z ročníku čtvrtého. Celkovým vítězem se s největším počtem bodů 89/110 stal Petr Protivánek ze 3.A (prvních patnáct studentů naleznete také v přiložené tabulce).
Všem zúčastněným děkujeme a gratulujeme vítězům. 
Za organizační tým Mgr. Pavel Stůj, Ph.D. 

P.S. pro všechny studenty, rodiče i přátele školy necháváme test nadále přístupný na tomto odkazu, pokud si toužíte také zasoutěžit nebo chcete jen prověřit své znalosti, neváhejte: https://forms.gle/…aL6 


Akce: Otevřít verzi pro tisk


Soubory:

Přihlásit se Kontakty

Financováno EU

Operační program Jan Amos Komenský

Národní plán obnovy

Asociace soukormých škol