Hlavní menu:

Právě si prohlížíte: Aktuality >> Články (šk. rok 23/24) >> EXKURZE DO BARCELONY 2.- 5.10.2023

EXKURZE DO BARCELONY 2.- 5.10.2023

EXKURZE DO BARCELONY   2.- 5.10.2023 

Ve dnech 2.- 5. 10. 2023 jsme se jako španělská skupina třídy 2.A s paní učitelkou Misterovou rozhodli vyjet na exkurzi do Španělska – Barcelony.  

A jak to vše probíhalo? Dalo by se říct, že až nečekaně hladce! Cestou na letiště Barcelony šlo vše tak jak má, až tedy na málem ztracený kufr a větší unavenost z cestování. Přesto jsme se ještě první den stihli podívat na domy Antonia Gaudí, na chrám La Sagrada Familia a na krásnou večerní Barcelonu.

Druhým dnem jsme už nabrali dostatek síly na to vyrazit směrem ulicí La Rambla, přístav a krásné akvárium. Během celého výletu jsme měli dostatek času, abychom si mohli vyzkoušet nějaká tradiční jídla, popřípadě si odpočinout. 

Třetí den byla naším cílem hora Montjuïc. Výhled z daného místa byl oslniví, dokázali jsme se shodnout, že něco takového kamera nemůže pořádně zachytit. Cestou dolů jsme si pověděli o kašnách, navštívili muzeum Joana Miró a také Olympijský bazén a stadion Barcelony. 

Čtvrtý den jsme už měli volno a tak jsme všichni vyrazili nakupovat jak dárečky pro nás, tak i pro rodinu. Někteří využili svůj čas na návštěvu pláže Barceloneta a stihli se ještě vykoupat v moři. Poté nás čekala už jen cesta zpět domů. Celým týdnem v Barceloně nás provázelo krásné slunečné počasí, proto jsme se vraceli těžkým krokem. 

Na Barcelonu a Španělsko jako takové jsme si odvezli jenom ty nejlepší vzpomínky. 


 

                                                                                                            Denisa Dostalíková, Adéla Gorčíková  2.A


Akce: Otevřít verzi pro tisk


Soubory:

Přihlásit se Kontakty

Financováno EU

Operační program Jan Amos Komenský

Národní plán obnovy

Asociace soukormých škol