Hlavní menu:

Právě si prohlížíte: Aktuality >> Články (šk. rok 23/24) >> Rafty 3.A

Rafty 3.A

Školní výlet na raftech – super zážitek i vystoupení z komfortní zóny

 

Ve dnech 7. a 8. 9. se na přání uskutečnil výlet na raftech. Pro tento výlet jsme si vybrali Rafting Morava, společnost s 20. letou tradicí.

Ve čtvrtek dopoledne jsme nasedli na vlak směr Mohelnice. První výzva nás čekala hned v Mohelnici, kdy jsme se vším tím kempingovým vybavením museli dojít pěšky od nádraží k říčce Mírovce. Zde nás již čekali instruktoři, kteří provedli instruktáž a vysvětlili pravidla.

První den jsme prozkoumali horní úsek řeky Moravy, o kterém se traduje, že patří mezi ty nejkrásnější v CHKO Litovelské Pomoraví. A my to jen potvrzujeme. Proud nás pomalu unášel a my jsme si mohli po prvních rušných školních dnech užít všudypřítomný klid přírody.

Po příjezdu do kempu u Stodoly nás čekala výzva číslo dvě – táboření. Pro někoho to byla zcela nová zkušenost, pro někoho něco, co kdysi dávno s rodiči zažil, a tak postavit/sbalit stan se podařilo třeba až na pátý pokus. Ale nakonec všechny stany stály, a to třeba i bez chybějící tyčky. Dokonce se většině z nás podařilo najít své karimatky a spacáky. Volný čas jsme strávili procházkou po NS Nové Zámky k Chrámu přátelství, nebo jen povídáním ve stanu. Večer jsme si udělali táborák a za šumění vody si vyprávěli o prázdninách.

Druhý den ráno jsme se vydali divokými lužními lesy přes jez Templ a po nenáročném pádlování nás přivítala Litovel známá jako Hanácké Benátky, kde jsme zakončili naše raftové dobrodružství.

I přes nekomfort stanování a večerní chlad jsme si výlet užili. V řece bylo dostatek vody, vyšlo nám krásné počasí, opálili jsme se a nezranili, a tak třeba zase někdy na vodě AHOOOJ!

 

Mgr. Lucie Krejčí

 Akce: Otevřít verzi pro tisk


Soubory:

Přihlásit se Kontakty

Financováno EU

Operační program Jan Amos Komenský

Národní plán obnovy

Asociace soukormých škol