Hlavní menu:

Právě si prohlížíte: Aktuality >> Články (šk. rok 23/24) >> Drážďany 2023

Drážďany 2023

Drážďany 27.9.-28.9.2023

Ve středu 27.9.2023 jsme se sešli v 7 hodin na olomouckém hlavním nádraží, odkud jsme se vydali směr Praha. Cesta byla dlouhá, ale po deváté hodině jsme dorazili na hlavní nádraží v Praze. Tam jsme kvůli zpoždění vlaku do Drážďan čekali celkem 40 minut. Poté jsme už vyrazili směr Drážďany, do kterých jsme dojeli o hodinu později. Po příjezdu jsme se přesunuli do ubytování, které se nacházelo nedaleko nádraží Dresden - Neustadt. Po vybalení věcí jsme šli do centra města, kde jsme začali naši prohlídku, a to v rolích průvodců. Poté následoval rozchod a následně jsme se individuálně přesunuli zpět na ubytování.

Druhý den jsme po snídani vyrazili zpět do města, abychom mohli dokončit naší plánovanou prohlídku. Kolem třetí hodny odpoledne jsme se vydali vlakem zpět do Prahy, ve které jsme navštívili po dobu čekání na vlak do Olomouce Václavské náměstí. Po tomto čekáni jsme byli opravdu rádi, když jsme si sedli do vlaku a jeli směr Olomouc. Do Olomouce jsme přijeli kolem 22 hodiny, rozloučili jsme se na stejném místě jako ve středu ráno.

Za celou skupinu němčinářů z 2.A můžeme říct, že jsme si výlet moc užili a doufáme že takových bude ještě víc.

Němčináři z 2.A 

Za sebe mohu jen říci, že se exkurze vydařila a příště zase někde v Německu, Rakousku…..za němčinou a památkami. Mgr. Jana Zvonková MazánkováAkce: Otevřít verzi pro tisk


Soubory:

Přihlásit se Kontakty

Financováno EU

Operační program Jan Amos Komenský

Národní plán obnovy

Asociace soukormých škol