Hlavní menu:

Právě si prohlížíte: Pro žáky a rodiče >> Vyučovací předměty >> Anglický jazyk >> Studijní materiály

Studijní materiály

                                                                        

Nabídka studijních materiálů pro anglický jazyk je skutečně velmi široká. Následují tituly jsou jen zlomkem toho, co na trhu s učebnicemi najdete. Vybrala jsem tedy pouze některé knihy, které Vám mohou pomoci lépe se orientovat v angličtině a rozšířit své dosavadní znalosti.

 

Začneme gramatikou:

 

Anglická gramatika, to je tvrdý oříšek pro nejednoho studenta. Vybrat si dobrou učebnici, která gramatické struktury umí nejen vysvětlit, ale i nabídnout dostatek materiálů na procvičení a utvrzení nového učiva, může být stejně tak obtížné. Na našem trhu je učebnic a cvičebnic anglické gramatiky velké množství, ať již od renomovaných britských vydavatelství, tak od menších a méně známých českých nakladatelství. Můžeme vybírat podle vzhledu, grafického zpracování, rozsahu, ceny, atd. Je ale mnoho lidí, kteří výběru správné učebnice moc nerozumí, a mnohdy si koupí něco, co pro ně nemá žádný přínos. Potom je vhodné obrátit se na někoho s prosbou o pomoc, požádat o radu, nechat si nějakou dobrou učebnici doporučit
murphy
Tato učebnice nábízí kompletní přehled anglické gramatiky a je doplňena o cvičení. Existuje v několika úrovních obtížnosti. Lze k ní také dokoupit rozšiřující cvičebnici.


Učebnice gramatiky pro začátečníky, vše je vysvětleno v českém jazyce.
Další z variant.


Mezinárodní zkoušky:

Pokud se rozhodnete složit některý z mezinárodních certifikátů, určitě si opatřete některý z následujících titulů.

PETFCE

Slovní zásoba:


Slovní zásoba je jedním z nejdůležitějších jazykových prostředků. Bez znalosti slovíček se pravděpodobně ani nedomluvíte, ani nebudete rozumět mluvenému či psanému textu. Dokonce vám budou dělat problémy i gramatická cvičení, protože mluvnická pravidla nebudete moci aplikovat, nebudete rozumět ani příkladovým větám. Kolikrát studenti shání doučování angličtiny, a nakonec se ukáže, že jediným důvodem, proč ve škole látce nerozumí, je neznalost slovní zásoby.

Znalosti z oblasti slovní zásoby můžete čerpat z následujících učebnic:Pro každého studenta je také nezbytný kvalitní slovník. Za nejvhodnější pro vás považuji tento:

 


 

 

 

  
                      

 


 


Akce: Otevřít verzi pro tisk


Soubory:

Přihlásit se Kontakty

Financováno EU

Operační program Jan Amos Komenský

Národní plán obnovy

Asociace soukormých škol