Hlavní menu:

Právě si prohlížíte: Starší aktuality

Starší aktuality


Návštěva německého velvyslanectví v Praze

 

Ani skutečnost, že již žáci měli 28. 6. 2022 ředitelské volno, nás neodradila od návštěvy německého velvyslanectví v Praze. Měli jsme možnost si prohlédnout Lobkovický palác na Malé Straně se zahradou, ochutnat německé kulinářské speciality a informovat se o česko- německé spolupráci u více než 30 vystavujících organizací.

Úspěšní luštitelé vědomostního kvízu o historii Lobkovického paláce a práci velvyslanectví si odnesli zajímavé ceny. Taktéž účastníci projektu „Moje vysněná cesta do Německa“ si mohli vyzvednout své ceny u stánku Německé turistické centrály. Vyzkoušeli jsme si kvíz, zda bychom získali německé občanství u stánku právního konzulárního oddělení a organizace TANDEM si pro nás nachystala krátkou animaci.

Následně dostali žáci rozchod na pozdní oběd a vlastní prohlídku historické části Prahy.

 

Děkuji všem za účast a krásné prázdniny.


 

Mgr. Lucie Krejčí

 ------------------------------------------------------

Výlet 2.A - Zbrašovské aragonitové jeskyně

Dne 26.5.2022 jsme se vydali z Olomouce vlakem do Teplic nad Bečvou. Dorazili jsme tam s malým zpožděním, ale to vůbec nevadilo. Vyběhli jsme kopeček k Hranické propasti a cestou zpět navštívili informační centrum, kde zaujaly 3D brýle, se kterými jsme se mohli potopit až do samotné propasti. Potom jsme zamířili do centra lázní, kde jsme mohli okusit oplatky a léčivost lázeňské kyselky. Na 12.00 byla objednána prohlídka jeskyní, která nám dala informace jak jeskyně vznikly a co tvoří jejich výzdobu. Zažili jsme i pravou tmu v podzemí. Nakonec jsme si dali zmrzlinu v nedalekém sportovním centru a zamířili na vlakové nádraží a hurá domů.Mgr. Jana Zvonková Mazánková 


---------------------------------------------------

Volba nového člena školské rady


Návrhy na nového člena školské rady z řad žáků zašlete do 30.6.2022 Mgr. Rellové. Podmínkou je plnolestost.

 -----------------------------------------------------

Průvodcovská činnost - "Procházka Litovlí" - 24. 5. 2022

 
Další odborná praxe žáků 2. ročníku (úterní skupinka) proběhla ve městě Litovel.
Trasa vedla opět po předem daných lokalitách, nově jsme vystoupali po 174 schodech na radniční věž.
 
Výlet s odborným výkladem žáků se vydařil.
 
 
Šárka Korčáková

 ------------------------------------------------------

Čtvrteční odborná praxe – procházka Olomoucí

V rámci školní praxe nesedíme v lavicích! Krásné počasí, krásná Olomouc – využíváme těchto kladů a průvodcujeme! Děkujeme naší čtvrteční skupince za krásný program. Co nás bude čekat příště? Nechte se překvapit…

  


Tereza Voleská


 ------------------------------------------------------

Den pro školu

Den pro školu spojuje školy a učitele s dobrovolníky z praxe. Jedná se o projekt, který umožňuje propojení dobrovolníků z praxe a učitelů v hodinách prostřednictvím diskuze a workshopů. Naši školu navštívila paní Mgr. Andrea Blaťáková z Dětského domova v Lipníku nad Bečvou, kde působí jako vychovatelka. Podělila se s námi o své zkušenosti, příběhy z praxe a snad všichni si během jejího vyprávění a následné diskuze uvědomili, že to vůbec není jednoduché zde pracovat, věnovat energii, nadšení a čas dětem, které zde pobývají.

 


Mgr. Jana Zvonková Mazánková

 ------------------------------------------------------

Dny kariérového poradenství

Ve dnech 2. – 6. 5. 2022 se ve Šternberku a v Moravském Berouně konaly Dny kariérového poradenství.

Akce byla zaměřena na žáky 5. – 9. tříd, byly přizvány zajímavé a významné osobnosti, youtubeři, zástupci místních firem, regionální producenti, pracovníci Úřadu práce, Univerzity Palackého v Olomouci, Charity nebo Psychiatrické léčebny Šternberk.

Na dvoře MKZ Šternberk byla zastoupena jedním stánkem taktéž naše škola. Žáci prvního ročníku zde přibližovali žákům základních škol obor cestovní ruch, nebo si s nimi zahráli či pomohli vyluštit tematický zaměřené hádanky.  

Cílem těchto akcí je atraktivní formou představit žákům a rodičům aktivity směřující ke vhodné volbě dalšího vzdělávání v návaznosti na výběr povolání a vstup na trh práce.


Mgr. Lucie Krejčí

 ------------------------------------------------------

Procházka Litovlí – 5. 5. 2022

Další odborná praxe žáků 2. ročníku v rámci průvodcovké činnosti se uskutečnila
v „Hanáckých Benátkách“. Zamířili jsme tedy do královského města – Litovle. Litovel se pyšní řadou památek, projít se lze malebnými uličkami a milovníci přírody mohou načerpat energii například v krásném parku ve Smetanových sadech.

Průvodcovská trasa začínala u litovelského pivovaru, pokračovala k vile známého siláka
a profesionálního zápasníka – Gustava Frištenského. Odtud jsme se přesunuli do prostor muzea – dříve bývalé střelnice. Prohlédli jsme si stálou expozici řemesel. Následoval přesun na náměstí Přemysla Otakara, kde nás čekalo několik zastávek (radnice a radniční věž, technická památka schody k Nečízu, morový sloup). Úzkou Šerhovní uličkou vedoucí podél jednoho z ramen řeky Moravy pokračovala trasa ke kapli sv. Jiří a kostelu sv. Marka.  Samozřejmě nebylo možné vynechat nejstarší funkční kamenný most na Moravě a po mostě v Písku a Karlově mostě v Praze třetí nejstarší v ČR – Svatojánský most. Naše průvodcování po Litovli jsme zakončili před budovou gymnázia Jana Opletala.

Výlet v rámci odborné praxe spojen s průvodcovským výkladem žáků se bezpochyby vydařil. Přálo nám i počasí, po celou dobu nás doprovázela slunečná obloha.

 


 

Šárka Korčáková

Výsledky 1. kola přijímacího řízení 2022/2023

 
Odvolání proti rozhodnutí ředitele o výsledku přijímacího řízení lze podat ve lhůtě 3 pracovních dnů ode dne doručení rozhodnutí o nepřijetí.

Vzor pro odvolání: zde


Info pro přijaté: zde

 ------------------------------------------------------

Mladí a klima  - workshop 1.ročník

Dopady postupující klimatické změny se již netýkají pouze vzdálených oblastí na druhém konci světa. Vidíme a pociťujeme je již i v České republice. Lidé na venkově stejně jako ti ve městech cítí stále více dopady klimatických změn na vlastní kůži, od dlouhých vln veder po extrémní sucha. Proč ke klimatickým změnám dochází a proč si tyto změny některé státy připouštějí více než jiné? Proč si starší generace často neuvědomuje závažnost situace nebo jí záměrně zlehčuje? Co dělají naši politici k ochraně klimatu a zlepšení vyhlídek mladé generace? Jak se v ochraně klimatu angažuje Evropská unie? A co můžeme pro životní prostředí a naši lepší budoucnost udělat sami? Tyto otázky zazněly v interaktivním workshopu dne 22.4. 2022 v 1. ročníku, kde se žáci sami aktivně zapojili do programu a plnění úkolů.------------------------------------------------------

Průvodcování na Svatém Kopečku a v ZOO Olomouc 28. 4. 2022

V rámci čtvrteční odborné praxe se žáci 2. ročníku podíleli na přípravě a realizaci akce, která byla trochu odlišná od všech stávajících. Žáci si vyzkoušeli průvodcovat přímo v ZOO Olomouc. Každý měl vybrané 2 – 3 druhy zvířete dle vlastního výběru. Procházka byla čtyřhodinová a málem nestačila. Žáci velice překvapili svým zájmem i přípravou! Byla to velice příjemná akce, která nás všechny bavila a moc jsme si ji užili!

A příští týden – hurá do Litovle!

 


 

                                                                                                                                                           Tereza Voleská


------------------------------------------------------

V období do 1.6. 22 bude probíhat hlasování do školské rady. 

  ------------------------------------------------------

Erasmus in Schools

Erasmus in Schools (EiS) je projekt studentské organizace Erasmus Student Network (ESN) pod záštitou programu Erasmus+, prostřednictvím kterého se mohou místní žáci potkat s těmi zahraničními.

Dnes měli možnost žáci německého jazyka přivítat mezi sebe výměnného studenta z Rakouska. Jednalo se o velmi příjemné autentické setkání, prostor byl věnován hlavně vzájemným otázkám. Pro řadu žáků to byla první větší zkušenost si popovídat se zahraničním studentem.

Věřím, že to byl obohacující a inspirativní zážitek pro obě strany.

 


 

Mgr. Lucie Krejčí

Časopis CESTOVNÍ HOREČKA

Nové číslo časopisu si můžete stáhnout: zde

Informace k přijimacímu řizení

- V průběhu přijímacích zkoušek nebude uchazečům umožněno opustit školu. 

Rezervační systém: přijímací pohovory 

Termíny pro přijímací pohovory: 12. a 13.4. od 12:30 hod. do 16 hod., 25.4.-28.4. od 7 do 15:30 hodin

Vážení uchazeči, termín pohovoru si můžete rezervovat přes tyto odkazy: 

12.4.: https://www.supersaas.cz/…022 

13.4.: https://www.supersaas.cz/…022 

25.4.: https://www.supersaas.cz/…022

26.4.: https://www.supersaas.cz/…022 

27.4.: https://www.supersaas.cz/…022 

28.4.: https://www.supersaas.cz/…022

 V případě dotazů ohledně rezervačního systému piště na ondra.tes@seznam.cz. 

------------------------------------------------------

Ohne Grenzen/Bez hranic

Mezinárodní školní projekt

S radostí můžu sdělit, že se nám podařilo zapojit se do mezinárodního programu „Ohne Grenzen/Bez hranic, který organizuje Goethe Institut.

Na projektu s námi budou spolupracovat žáci z Egypta, Maďarska, Polska a Indonésie.

V rámci projektu „Bez hranic“ se žáci a žákyně z různých zemí dostávají skrz němčinu virtuálně do vzájemného kontaktu. Popisují svůj všední den pomocí slov a obrázků, vytvářejí videa a krátké filmy, vaří tradiční pokrmy, fotí své okolí nebo si vzájemně poskytují interview, a to vše v němčině. Pomocí různých digitálních formátů se tak seznámí s tím, jak žijí jiní mladí lidé v různých zemích. Výsledky projektu jsou pak prezentovány na jedné společné webové stránce, díky níž se všichni mohou vydat na cesty po různých kulturách přinášejících mnoho zážitků a informací.

Realizace projektu je do 30. června.

Mgr. Lucie Krejčí

 

Ukliďme Česko

Dne 11. dubna se třída 1. A v rámci předmětu ekologie zapojila do celorepublikové akce „Ukliďme Česko“ Úklid probíhal kolem NS Černovírské slatiniště. Hned ráno nás v naší činnosti povzbudilo poděkování místních obyvatel za úklid kolem dětského hřiště v městské čtvrti Černovír. Na trase okolo 2,5 km jsme nakonec uklidili 6 pytlů odpadků a dokonce i větší předměty jako jsou pneumatiky nebo rámy plastového okna.

Všem zúčastněným děkuji za nadšení. Příští rok se do akce určitě opět zapojíme.


Mgr. Lucie Krejčí

Lyžařský výcvik Zel lam See/ Kaprun (27.–30. 3. 2022)

 

V rámci dobrovolného lyžařského zájezdu organizovaného pro všechny ročníky školy se studenti a učitelé Střední odborné školy služeb s. r. o. v Olomouci zúčastnili na konci března čtyřdenního lyžařského zájezdu v rakouských Alpách v oblasti Zel am See – Kaprun - Saalbach. Zájezd byl určen především pro zkušenější lyžaře, ale svahy byly natolik pestré, že možnost vylepšit své lyžařské dovednosti dostali i méně zkušenější lyžaři a snowboardisté. Kurz navazoval na předchozí „klasický“ lyžařský kurz v Jeseníkách (leden 2022).

 

Odjezd: 6:00 (27. 3. 2022) Olomouc – příjezd k ubytování 12:00 Brück and der Großglocknerstraße.

Příjezd: 15:15 (30. 3. 2022) Brück – 23:00 Olomouc

 

Účastníci, ubytování, přeprava

Výcviku se účastnili především studentky a studenti prvních dvou ročníků (tříd 1.A a 2.A), jejichž počet byl doplněn zájemci z třetího a čtvrtého ročníku. Jako pedagogický dozor vyrazili do Rakouska učitelé s platným certifikátem instruktora základního lyžování – jako vedoucí kurzu Mgr. Ondřej Tesař, jako zástupkyně vedoucího a pokladnice Mgr. Lucie Krejčí a jako instruktoři během kurzu působili Mgr. Pavel Stůj, Ph.D. a Mgr. Bc. Iveta Hennetmairová, DiS.

Zájezd zajištěný firmou Tailor Travel s.r.o. proběhl dle avizovaného programu bez větších organizačních nebo technických potíží. Autobusová přeprava fungovala na sto procent. Řidič byl velmi ochotný, profesionální a spolehlivý. Cesta proběhla bez problémů, pouze s povinnými přestávkami řidiče. Jedinou nevýhodou byla řidičova omezená pracovní doba, která nám logicky zkrátila následný odpolední (a poslední den i ranní) pobyt na svahu. Příště by šlo v rámci zájezdu více využít možností skibusů, které by tuto drobnou nepříjemnost vyřešily.

Rovněž ubytování ve vesnici Bruck an der Großglocknerstraße bylo zcela odpovídající popisu. Malebný penzion s výhledem na údolí byl připraven ve stanoveném čase a plně k dispozici naší škole. Jednatel firmy a delegát Petr Mikudík nás očekával v místě ubytování a velice ochotně nám vysvětlil veškeré podrobnosti týkající se organizace programu i ubytování. Vše také doplnil osobními tipy a radami ohledně sjezdových tratí, lanovek i programu. Přestože z důvodu personálních problémů sám vykonával i funkci pomocného kuchaře a číšníka, zvládl vše v rámci možností. Jediným negativem byl přístup delegáta ke studentům se zvláštními požadavky na stravu (vegetariánství, diety), jejichž požadavky respektoval pouze v omezené míře. Rovněž vybavenost penzionu (čistota, kvalita nábytku) byla pochybná (nicméně zcela odpovídající zaplacené ceně). Kladem ubytování ale byla nepochybně dopravní dostupnost i poloha v malebném horském údolí.

 

Program

Samotné lyžování probíhalo každý den v okolních střediscích během čtyř po sobě jdoucích dnů. Hned po příjezdu od 13:00-16:00 prvního dne (27. 3.) jsme stihli alespoň krátké seznámení s areálem v Zell am See. Na svazích vrchu Schmittenhöhe (1965 m n. m.) jsme stihli krátké seznámení s areálem a první lyžování po trasách pro začátečníky. Na svazích byli účastníci rozděleni do jednotlivých družstev, která spolu následně buď trénovala techniku jízdy, nebo společně přejížděla mezi jednotlivými sjezdovkami, či pod dozorem sjížděli náročnější tratě.

Hned následujícího dne (28. 3.) jsme se do střediska opět vrátili a tentokrát jsme projezdili celý areál a využili možností všech lyžařských vleků a lanovek. Odměnou v polední pauze nám bylo příjemné prostředí a český personál restaurace místního Berghotelu. Ráno i odpoledne jsme ve skupinkách střídali pestré svahy areálu a zkoušeli ty nejdelší možné trasy, které nás (navzdory horší kvalitě jarního sněhu) zavedly i do pět kilometrů vzdálené nejnižší stanice lanové dráhy v samotném centru Zel am See.

Třetího dne (29. 3.) nastala vítaná změna, kdy jsme se konečně přesunuli do oblasti Kaprunu, konkrétně na vrchol Kitzsteinhorn (3203 m n. m.). Během dopoledne jsme nejprve navštívili vyhlídku na samotném vrcholu. Přestože cesta k němu byla náročná (několik přestupů lanovkami, půl kilometrový pochod v lyžařských botách tunelem v nitru hory), samotný výhled na okolní hory rozhodně stál za všechnu vynaloženou námahu. Mohli jsme navštívit dvě visuté vyhlídkové plošiny na obou stranách hory, expozici místního muzea historie a přírody i zhlédnout film o alpské přírodě v malém kinosále. Na co jsme se ale těšili nejvíce bylo samotné lyžování.

K dispozici byl opět pestrý areál plný modrých, červených i černých tratí, které jsme v menších nebo větších skupinkách (s průběžnými srazy a kontrolami) projezdili. Kvalitou sněhu, počasím i okolní přírodou se nepochybně jednalo o jeden z vrcholů celého zájezdu. Snad jsme nakonec i litovali, že jsme nevyužili možnost ježdění v Kaprunu i předchozí den.

Závěrem našeho pobytu byl poslední zkrácený lyžařský program, opět v Zell am See (30. 3.). Již značně unavení účastníci lyžařského kurzu se opět rozprchli na instruktory doporučené sjezdové tratě, případně již využili zbývající čas k odpočinku na vrcholové vyhlídce. Ti nejzkušenější pod učitelským dozorem zkoušeli i ty nejnáročnější, ovšem tak, aby se nikdo především nezranil.

Doprovodný program představovalo klasické společné podvečerní posezení ve společenské místnosti, kde se hrály společenské hry, případně odpolední dobrovolné procházky do nejbližšího okolí (vyhlídky na vesnici Brück nebo koupání v horském jezírku Zellersee). Studenti ocenili rovněž možnost nákupu suvenýrů a upomínkových předmětů ve vesnici Zell.

Akci lze hodnotit jako úspěšnou. Nedošlo k žádnému zranění, ani k jiné nepředvídatelné situaci. Všichni účastníci byli na srazech včas (a kromě prvního dne) i v plném počtu. Ani horší kvalita sněhu nám celkový dojem nepokazila, přestože letošní zima byla v tomto ohledu nepřející. Pokud došlo k nějakým potížím typickým pro každý zájezd (například špatné místo srazu, kam dorazily první den dvě studentky), situaci následně jistil ochotný majitel Petr Mikudík, který byl připraven pro účastníky sám dojet. I to lze hodnotit jako jedno z pozitiv celé akce.

Děkujeme tímto cestovní kanceláři, všem organizátorům i samotným účastníkům za zdárný průběh celého kurzu.

                                                                                              Za organizační tým

                                                                                              Mgr. Pavel Stůj, Ph.D.   

 ------------------------------------------------------------------------

 
Návštěva Muzea umění a botanické zahrady

Dne 28.3.2022 proběhla návštěva Muzea umění, projekce dokumentu "Buď mým hlasem", o kontroverzní novinářce, žijící v New Yorku. Kritizuje hidžáb a islámskou republiku, často ji také hrozí únosy, byli zatčení její nejbližší. Film si myslím zaujal svou autenticitou všechny přítomné. Poté jsme prošli botanickou zahradou a Bezručovými sady, kdy procházka na čerstvém vzduchu prospěje každému.
 
Mgr. Mazánková - Zvonková
 

 

-------------------------------------------------

2. místo v soutěži Mladý průvodce – Ostrava!!!

Obrovská gratulace Anetě Fafílkové a Anetě Skácelové ze 3. ročníku k báječnému 2. místu v soutěži mladých odborníků v oblasti cestovního ruchu s mezinárodní účastí - Mladý průvodce!!! Blahopřejeme! Pro nás jste vítězkami…

Více už samotné soutěžící…


Dne 23. 3. 2022 jsme se zúčastnily soutěže Mladý průvodce. Měly jsme si připravit zájezd (v našem případě expedici) na téma ,,Místa, která nechcete minout” zaměřené na Českou republiku. Naplno jsme se přípravě věnovaly zhruba 4 týdny. Poslední týden jsme trávily čas nad přípravou i ve veškerém osobním životě. Nakonec jsme vymyslely expedici s názvem Tour de voda, kterou jsme nachystaly pro tělesně postižené klienty. Z Olomouce na soutěž jsme vyrážely v 5:50 ráno a byly jsme hodně nervózní. Na místě jsme zjistily, že jdeme až předposlední, což nás vůbec neuklidnilo. Prvně nás čekal test, kde jsme odpovídaly na 30 otázek z teorie cestovního ruchu. Po úspěšně napsaném testu jsme cca 4 hodiny sledovaly svou konkurenci a trpělivě vyčkávaly na naši chvíli. Možná jsme měly koneckonců výhodu, že jsme šly až ke konci soutěže, protože jsme se mohly poučit z chyb ostatních. Nakonec přišla ta chvíle, na kterou jsme čekaly. V průběhu našeho výkladu stres ustupoval a dokonce jsme si to i užívaly. Od porotců jsme slyšely jen samou chválu. Naše dřina se vyplatila. Ten čas, stres i brek nakonec přinesl své ovoce a my si teď díky (pouze o bod) 2. místu můžeme užít víkend v hotelu Imperial v Ostravě. Děkujeme Míše Pilchové a Káje Čechovské, které s námi vypracovávaly celou expedici a byly nám podporou i oporou. Děkujeme také celému učitelskému sboru, za jejich toleranci vůči nám v posledních týdnech, ale ten největší dík patří samozřejmě pí uč. Voleské a paní asistence Chrenkové, protože bez jejich pomoci bychom to nikdy nedotáhly do dokonalosti.

Prezentace ke stažení: zde 


 

Tereza Voleská

Aneta Fafílková

Aneta SkácelováDŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ - PLATBY NA ÚČET 


S okamžitou platností slouží k veškerým školním platbám pouze účet 1803835399/0800 u České spořitelny, a.s.!!!


Prosíme, na účet SBERBANK již žádné platby nezasílejte, zrušte také veškeré trvalé příkazy k platbám. Školné a další platby zasílejte v budoucnu pouze na účet u České spořitelny a.s.


V případě jakýchkoliv dotazů kontaktujte sekretariát školy, pí Andrášikovu.


Děkujeme

-------------------------------------------------

Upozornění pro uchazeče


V období jarních prázdnin lze předat přihlášky osobně na sekretariátu školy ve dnech 21.2.2022 od 7 do 15 hodin a 22.2.2022 od 7 do 13 hodin.

V případě, že žádný z  termínů nevyhovuje, přihlášky lze zaslat poštou nebo zanechat ve schránce na budově školy.

---------------------------------------

Lyžařský výcvik v Alpách

Termín: 27.–30. 3. 2022

Místo: Zell am See – Kaprun – Saalbach

Prosíme všechny žáky, kteří se zúčastní LK v Rakousku, aby sledovali informace na TEAMS ve skupině: "Lyžařský kurz- Rakousko". 

Letáček:zde, Smlouva:zde, Všeobecné smluvní podmínky:zde

Další informace na emailu: ondra.tes@seznam.cz, popř. v hodinách TEV.  

Virtuálně v elektrárně Dukovany

Dne 15. 2. se žáci 1. A jedním kliknutím přenesli z lavic až do nejstřeženějších prostor v zemi, do  jaderné elektrárny Dukovany.

„Virtuálně v elektrárně“ je živé vysílání on-line prohlídek elektráren z interaktivního TV studia, které si pro nás připravilo mix unikátních 3D modelů, animací a videí ze zákulisí, rekvizit z elektráren, fyzikálních pokusů i soutěží o ceny.

Elektrárnou nás provedli profesionální moderátoři, ostřílení průvodci z infocenter ČEZ a elektrárenští experti na telefonu. Připojení probíhalo přes platformu MS Teams. 


Mgr. Lucie Krejčí 

------------------------------------

Školní exkurze Praha 2022

 
Ve dnech 9.2. a 10.2.2022 se žáci 4. ročníku zúčasnili školní exkurze do Prahy. Ubytování bylo zajištěno v hotelu MeetMe23, který se nachází jen pár kroků od hlavního nádraží i nedaleko Václavského náměstí. Díky této skvělé pozici bylo možné podnikat různé výlety. Žáci si prošli "Královskou cestu" vedoucí  centrem českého hlavního města Prahy, kudy procházely korunovační průvody českých králů. Cesta spojovala dvě důležitá královská sídla – Pražský hrad a Královský dvůr na Starém Městě Pražském. Nechyběla ani prohlídka Vyšehradu a tamního hřbitova s ostatky našich významných osobností. Ze skalnatého ostrohu nad Vltavou se nabízely jedinečné výhledy na Prahu.
 
Dosti času zbylo i na nakupování, na které se jistě všichni těšili!
Oba dva dny nás provázelo pěkné počasí.


 
Za pedagogický dozor Šárka Korčáková a Renata Rellová.

 -------------------------------------

Odborná praxe žáků 3. ročníku

Odborná praxe žáků probíhá na naší škole v průběhu celého roku (předmět OPR). Žáci jsou tak v obraze a orientují se v aktuálním dění na trhu cestovního ruchu. Jedním z témat, které žáci zpracovávali, bylo i 6 trendů, které ovlivní cestování v roce 2022. Podívejte se tedy, jaké změny v tomto roce pravděpodobně v této oblasti nastanou. Vítězkami třídní soutěže v nejlepším zpracování informací jsou Tereza Kovačičinová a Ivana Mlčochová, 3. A. Blahopřejeme!

Prezentace vítězného týmu OPR: zde

Tereza Voleská, vyučující OPR


----------------------------------

Ohlédnutí za dnem otevřených dveří

Ve dnech 15.12. 2021; 19.1., 20.1.2022 proběhly na naší škole dny otevřených dveří. Studenti 2. ročníku se podíleli na přípravách i průběhu akce. Za úkol měli sestavit Vánoční i Valentýnské Menu, připravit slavnostní tabuli i celou hotelovou učebnu. Posléze jsem se všichni těšili na mladé návštěvníky z řad budoucích uchazečů i na jejich rodiče.  Zájemci o obor získali první informace od našich současných studentů, byli seznámeni s chodem školy i studiem. Za doprovodu studentů z 2. ročníku měli možnost si prohlédnout i prostory naší školy. V hotelové učebně se podávalo malé občerstvení, káva, nealko i něco sladkého k zakousnutí.


Těší nás zájem a všem návštěvníkům děkujeme. 


Bc. Šárka Korčaková, Dis. 

Seznamujeme děti s historií města Olomouc

V rámci odborné praxe se žáci na naší škole učí průvodcovské činnosti. A tentokrát měli někteří z nich možnost vyzkoušet si své dovednosti před náročnou klientelou – před dětmi. V neděli 30. 1. 2022 za velmi větrného počasí, probíhala prohlídka těch nejzajímavějších památek v Olomouci. Posluchači byli z Dětského domova Vrbno pod Pradědem. Díky Nadačními fondu, Krok do života, www.krokdozivota.cz, úřadující Miss ČR z roku 2020 Karolíně Kopíncové, mohli Olomouc poznat trochu z jiné stránky, a to, z té historické. Ve spolupráci s agenturou Hra-na, www.hra-na.eu, prožili všichni zajímavé a poučné chvilky v našem krásném městě. Procházka byla doplněna kvízy, vyplňováním pracovních listů a pro všechny byla připravena odměna. Šikovným průvodcům moc blahopřejeme ke kvalitním výkonům a těšíme se na další skvěle povedené akce!

Tereza Voleská, vyučující OPR

 


 

Dne1.2.2022 ředitelské volno

-------------------------------------------- 

Lyžařský kurz  - Branná

25. 1. – 28. 1. 2022

Po pondělním netrpělivém čekání na výsledky PCR testů si mohla většina z nás oddechnout. Lyžařský kurz se nakonec uskuteční!

V úterý v poledních hodinách odjelo 43 lyžařů a snowboardistů včetně pedagogického doprovodu do Branné, kde nás již čekali instruktoři Aleš a Vojta. Došlo ke klasickému rozdělení do skupin a hurá na kopec vzpomenout si jak se ta prkýnka ovládají.

Po ubytování a večeři nastal čas na společný večerní program. I středeční dopoledne bylo v režii Aleše a Vojty, kteří si pro nás připravili další hry. Odpoledne jsme opět strávili na svahu.

Následující dny byly již plné lyžování. Užili jsme si krásné čtyři dny v čistém prostředí hor, společné večery i prokecané noci a samozřejmě každý udělal velký pokrok v lyžování a snowboardingu. Největší pokrok ale i nadšení bylo vidět u lyžařů začátečníků, ze kterých se stali lyžaři, pro které červená sjezdovka nepředstavuje žádný problém.

Už se těšíme na další společnou akci.

 

Za lyžařský tým

Lucka a Ondra

 


 

Petr Protivánek 1.A

Lyžařský kurz, který se konal ve skiareálu Branná a jejím okolí, se mi nesmírně líbil. Bylo to moje první lyžování po covidové době a jsem moc rád, že jsem si mohl lyžování rozpomenout. Sjezdovky zde byly velice pohodlné a bezpečné, tudíž se tu lyžovalo zcela bez problémů. Nejvíce jsem ale rád za to, že jsme si lyžák společně všichni užili, jak naše třída, studenti z vyšších ročníků, tak i učitelé z naší školy. Přišlo mi, že jsme byli dohromady super parta.

 

-------------------------------- 

 

 Lyžařský kurz 25.1. - 28.1. 2022

-------------------------------- 

Pokyny k lyžařskému kurzu 25.1. - 28.1. 2022: zde

Učastníci LK se dostaví v pondělí 24.1.2022 do školy pouze na PCR testování, pokud si nezajistí PCR test sami. 

Veškeré informace pro účastníky LK jsou ve skupině "Lyžařský kurz - ČESKO" na TEAMS. Nutné sledovat. 


Mgr. Ondřej Tesař, ondra.tes@seznam.cz, 608338761


-------------------------------- 

Dny otevřených dveří 2021/2022

Srdečně zveme všechny uchazeče na dny otevřených dvěří 2021/2022, které se uskuteční v termínech 19.1.2022 a 20.1.2022 od 8 do 15 hodin v budově školy.

K účasti na DOD je nutná rezervovace termínu. Rezervace na DOD: 19.1.2022zde

Pro velký zájem uchazečů o DOD, otevíráme ještě jeden termín 20.1.2022, rezervace: zde

Pokud chcete navštivit školu mimo nabízené termíny, lze se individuálně domluvit termín přes sekretariát školy, tel: 585 224 587 popř. soss@soss.cz. 

(V případě problémů s rezervací termínu apod., pište na ondra.tes@seznam.cz)

Děkujeme a budeme se těšit. 

Deset důvodů, proč si vybrat naši školu zde

Info k přijímacímu řízení zde

Časové schéma jednotné přijímací zkoušky zde 

 

 


-------------------------------- 

 Zeměpisná olympiáda + Vánoční besídka v 1.A


Výsledky zeměpisné olympiády: 


1. místo: Nella Kučerová, 4.A (22 b.)


2. místo: Julie Trajkovská, 4.A (21 b.)


3. místo: Katka Žampachová, 1.A (20 b.); Jan Nečesaný, 4.A (20 b.); Eliška Kaplánková, 4.A (20 b.) 


Děkujeme všem zúčastněným. 

 


Vánoční nadílka v 1.A:
Mgr. Lucie Krejčí

 PF 2022

S přáním pevného zdraví, spokojenosti a úspěchu v pracovním
i soukromém životě SOŠS s.r.o.MIMOŘÁDNÉ OPATŘENÍ ZE DNE 23.12.2021

 

Na základě MO ze dne 23.12.2021 probíhá NA NAŠÍ ŠKOLE nadále testování metodou RT PCR u všech zaměstnanců a žáků školy jednou týdně, předcházející výjimky neplatí, testují se všichni. Pozitivní žák, nebo jeho zákonný zástupce jsou povinni tuto skutečnost oznámit svému lékaři, který  jej odešle do karantény.

 

Proč jsme se rozhodli zůstat u testování RT PCR? Vzhledem k tomu, že antigenní testování by muselo proběhnout dvakrát týdně a v případě pozitivního testu některého z žáků by se situace značně zkomplikovala pro jeho spolužáky, rozhodli jsme se pokračovat v testování RT PCR metodou, kde do karantény odchází pouze pozitivní žák, ostatní pokračují dál ve výuce bez dalších omezení jako např. nošení respirátorů při výuce, nebo každodenní testování atd.


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Sbírka: Krabice od bot

Třída 1. A se v prosinci zapojila do sbírky Krabice od bot. Jedná se o největší sbírku vánočních dárků pro chudé děti v Česku. Sbírku pořádá Diakonie, jeden z nejvýznamnějších poskytovatelů sociálních služeb.

Zároveň jsme splnili další výzvu z projektu Hrdá škola, dobrý skutek.

Věříme, že všechny dárky udělají radost.


Přejeme všem krásný adventní čas. 

           Mgr. Lucie Krejčí

 


 --------------------------

Scholaris 2021

Dne 24. 11. 2021 se v Olomouci konala výstava středních škol Scholaris 2021. I naše škola zde měla své zastoupení. Přes složitou epidemiologickou situaci projevil zájem velký počet návštěvníků. Jsme rádi, že jsme zájemcům mohli poskytnout informace a letáčky o naší škole a budeme se těšit na opětovné setkání s vámi na Dni otevřených dveří, který se koná již 15. 12. 2021.  


 --------------------------

Školní kolo anglické olympiády. 


Ve dnech 3., 8. a 10.11. proběhlo školní kolo anglické olympiády. Vítězům blahopřejeme a všem zúčastněným studentům děkujeme za čas, který soutěži věnovali.

Výsledky:

1. kategorie (1.A, 2.A)

1. místo: Ema Nullasová (2.A)

2. místo: Alexandra Meiznerová (1.A)

3. místo: Vincent Ethan Nathan Vissek (1.A) a Renato Pisano (2.A)

 

2. kategorie (3.A, 3.B, 4.A)

1. místo: Tereza Nečesaná (3.B)

2. místo: Jaroslav Březina (4.A)

3. místo: Natálie Švecová (4.A)


-------------------------- 

Den šílených účesů

Máme za sebou další z projektů „Hrdá škola, který si klade za cíl zpestřit školní den. A to se díky dni šílených účesů podařilo. Hned ráno byly na chodbách pouštěny písničky, ve kterých se zpívá o vlasech. V hodinách německého jazyka také opět došlo k tematickému propojení.  Žáci si procvičili slovní zásobu k tématu, podívali se na video, vyplnili pracovní list a naučili se nová přísloví se slovem Haare.

Děkujeme všem, kteří barvili, tužili, gumičkovali a nebo se prostě jen neučesali.


SCREENINGOVÉ TESTOVÁNÍ VE ŠKOLÁCH LISTOPAD 2021

Dalšší testování na naší škole proběhne 22.11.2021 a 29.11.2021

Informovaný souhlas zákonného zástupce (nutný v případě pozitivního výsledku): zde

Další informace a pokyny k testování naleznete: zde

 

*Testování nepodstupují děti a žáci, kteří doloží, že jsou očkovaní (14 dnů po plně dokončeném očkování) nebo doloží, že prodělali onemocnění covid-19 (po dobu 180 dní od prvního pozitivního testu na covid-19), případně dítě nebo žák, který doloží negativní výsledek testu provedeného v odběrovém místě (ne starší 24 hodin pro antigenní test a 72 hodin pro PCR test).

Hlavním cílem tohoto preventivního testování je umožnit bezpečný provoz škol a školských zařízení v regionech, kde je v současné době vývoj epidemické situace nejrizikovější a kde se zvyšuje riziko zavlečení nákazy do škol.

TŘÍDNÍ SCHŮZKY - PODZIM 2021

Vážení rodiče,

srdečně Vás zveme na třídní schůzky v pondělí 15.11.2021 od 16 do 18 hodin.

Podmínky: bez příznaků infekčního onemocnění, respirátor FFP2, rozestupy 1,5 m. 


--------------------------

India Days 2 - pokračování¨

 

Druhá část druhého ročníku India Days se bezesporu povedla: součástí programu byl už tradičně parfém, tanec, vyzkoušení tanečních prvků, meditace i sárí show. Dobrá atmosféra ve třídě 4.A je patrná ze všech fotek.Těšíme se na pokračování. 


Mgr. Dagmar Voltnerová


--------------------------

 

ŠKOLSTVÍ PODLE PES 3 OD PONDĚLÍ 7.12.

Vláda na svém nedělním zasedání rozhodla o přechodu do nižšího stupně 3 systému hodnocení PES, a to od čtvrtka 3. 12. 2020.

Školství pak přejde na 3. stupeň PES od pondělí 7. 12. 2020. MŠMT deklarovalo, že bude školy o změnách informovat tak, aby měli ředitelé dostatek času na přípravu. Do škol bude v nejbližších dnech distribuován materiál s detailními informacemi pro daný stupeň.

Na středních školách, konzervatořích a vyšších odborných školách se má přistoupit k rotační výuce a třídy se budou ve škole střídat vždy po týdnu. Povolená je také praktická výuka, konzultace a odborná příprava skupin do 20 žáků.

PREZENČNÍ ROTAČNÍ VÝUKA OD 7.12.2020

1. a 3. ROČNÍK: 7. - 11.12.2020

2.A  A 2.B: 14. - 18.12.2020


OPAKOVÁNÍ VŽDY PO TÝDNU

--------------------------------------------

Do 7.12.2020 platí informace k provozu od 25. a 30. 11. v rámci stále platného stupně 4:

Prezenční výuka zahájena od 25.11.2020, ovšem pouze u maturitního ročníku a v rámci praktické výuky. Ostatní ročníky pokračují nadále distančním způsobem.

------------------------------------------------------------------------

Nové číslo školního časopisu Cestovní horečka již nyní online.

Stahujte v archivu časopisu 

 

-----------------------------------------------


Akce: Otevřít verzi pro tisk


Soubory:

Přihlásit se Kontakty

Financováno EU

Operační program Jan Amos Komenský

Národní plán obnovy

Asociace soukormých škol