Hlavní menu:

Právě si prohlížíte: Aktuality >> Erasmus + 2022/2023- Cestovní ruch třetího tisíciletí >> Průběžná zpráva - Španělsko - Malaga (Krátkodobá mobilita studentů)

Průběžná zpráva - Španělsko - Malaga (Krátkodobá mobilita studentů)

Pruběžně aktualizovaná fotogalerie: zde

 

Průběžné zprávy z mobility: 

 

Den 8. 6.6.2023 Tobiáš Vítek 

Den osmý začal klasicky v snídaní v 8 ráno snídaní a následně jsem šel na 9 do práce. V práci to bylo fajn. Už se ze všemi známe takže si i dobře pokecáme. Společně s kolegyní jsme chystali apartmány co patří k našemu hostelu, nosili jsme kartičky od pokojů, ovoce a vodu pro klienty atak dále.  

Po práci mě Petr v 13:00 vyzvednul a šli jsme společně na oběd. Na oběd jsme včera mělI tradiční španělské jídlo tortillu de patatas, nejlepší jídlo, co jsme zde měli. Pak nás vyzvedla Anička a všichni jsme šli koupit pohledy pro rodinu a přátele, prošli jsme se městem a sedli si v parku. V parku nás potkal první konflikt s místními. V pohodě jsme seděli na lavičce a okolo nás prošla podivně vypadající paní zřejmě pod vlivem omamných látek. Došla k nám a začala se na nás dívat ze vzdálenosti cca 20 cm, pak následně spustila ,,Where are you from?” ,,Give me you passport”. Tuhle paní jsme s přehledem odbyli a následně odešla.  

Petr s Aničkou už museli jít do práce a tak jsem šel domů. Doma jsem jsi udělal potřebné věci do práce a zavolal jsem si s rodinou. Po chvíli odpočinku domu jsem se vybral ven projít se okolo pláže poté jsem Petra vyzvednul z práce a společně jsme se ubrali domů ke spánku. 


Den 7. 5. 6. 2023 Petr Protivánek
 

Dnes jsem měl mou pracovní směnu až pozdě k večeru, tudíž celé dopoledne a odpoledne jsem měl volné. Ráno jsme měli snídani a poté spolubydlící Tobiáš odešel na ranní směnu do naší společné práce.  

Já jsem se následně rozhodl sám projít městem dokoupit nějaké suvenýry z Malagy pro mou rodinu a ještě jsem se rozhodl navštívit galerii moderního umění Centré Pompidou Málaga.  

Poté jsme se s Tobiášem sešli a společně nás čekal oběd. Po obědě jsme si udělali nakupovací odpoledne, neboť jsme potřebovali dokoupit nějaké letní oblečení a dále jsme potřebovali navštívit drogerii a koupit si nějaký hydratační krém či emulzi ke zmírnění bolesti kůže po včerejším spálení se na pláži. 

A v práci to bylo fajn, se svými kolegy si velice rozumím a líbí se mi, jak se zde během pár hodin setkám s hosty z celého světa a mohu si s nimi prohodit pár slov v anglickém či španělském jazyce.  

Dnešek byl celkově pohodovější, neboť jsem měl poslední dny stále nějaký program a málo odpočinku a celkově jsem si za dnešek odnesl, že je i sám si člověk je schopný udělat krásný turistický den kdekoli, a právě zde v Malaze je to ještě jednodušší. 

Den 6. (4.6) Šárka Pečová

Šestý den máme za sebou, a po náročném výletu do města Ronda, by se dalo říci, že byl více klidný a odpočinkový. 

V dopolední části jsme se já, Anežka a Šárka Pa. sešly s paní učitelkou Misterovou a paní ředitelkou v kavárně Polifonia, na menší informační schůzi, kde já a Anežka pracujeme. Schůze se velmi vydařila a poté už jsme se vydali každý svou cestou. 

Se Šárkou a Anežkou jsme odpoledne strávily na pláži Malagueta, kde jsme si náramně užily sluníčka a také potápění a lovení mušlí. Celým odpolednem nás doprovázela příjemná muzika od zdejších nadaných muzikantů. Později už nás čekal jen lehký oběd, procházka a nakupování na trzích v přístavu a cesta domů.

Den 5. (3.6.) Anežka Buláková 

Náš pátý den začal brzy. Už v šest hodin jsme se Šárkou Pe. byly na nohou, protože jsme měli sraz s ostatními na autobusovém nádraží, odkud jsme vyráželi do nádherného města Ronda. Cesta nám trvala zhruba dvě hodinky. Poté, co jsme dorazili na místo, jsme následovali naši paní učitelku s výbornými orientačními schopnostmi do býčí arény. Po cestě jsme se ale zasekli v uličkách s obchody, kde jsme si dali churros. V býčí aréně jsme si prohlédli muzeum, vyfotili pár fotek, koupili nějaké suvenýry a odešli za další památkou, kterou byla Puente Nuevo. 

Puente Nuevo jsme si prohlédli ze všech možných stran. Nejdříve jsme si to prohlédli ze shora, kde se Šárka psychicky připravovala na náš další výlet do Caminito del Rey. Poté jsme sešli dolů, kde jsme měli jiný pohled na most. Tam ale nastal kámen úrazu. Restaurace, která byla naším dalším hlavním účelem, proč jsme šli dolů, byla obsazená. Tím pádem jsme se museli drápat zpět na vrchol mostu. Příšernou cestu na most jsme zapili a zajedli v místní restauraci. 

Hned poté, co jsme zalezli do restaurace, začalo pršet. Počkali jsme než to přestane, a vyrazili jsme si po svém. V pět hodin na nás čekala paní Lenka, která nás vzala do arabských lázní (Baños Árabes). 

Jelikož jsme byli všichni už unavení, tak nás paní Lenka vzala do své jazykové školy, kde učí angličtinu. Dostali jsme čaj a hodně rad do života v zahraničí. 

S blížícím se koncem jsme se rozloučili s paní Lenkou a odjeli jsme zpět do Malagy. 

Den 4. (2.6.) Šárka Pavelková

Čtvrtý den začal krásným slunečným ránem. Společně s Anežkou jsme se rozhodly navštívit Teatro Romano. Polorozpadlé římské divadlo mě velmi zaujalo svou historií a krásou. Poté jsme si prošly centrum, navštívily malé obchůdky se suvenýry a procházely se po přístavu.

V 14:00 jsem se odebrala na autobus do práce. Ke konci mojí směny mě Anežka se Šárkou překvapily svou návštěvou. Seznámily se s mými kolegyněmi v práci a diskutovaly o různých tématech. Společně jsme se opět vydaly do centra, kde jsme měly tu možnost ochutnat tapas. Na konci našeho kulinářského zážitku jsme udělaly dobrý skutek. Darovali jsme půlku čokoládového dortu paní bez domova. Šárka si dala ještě osvěžující citrónovou zmrzlinu a jely jsme domů. 

Den 3. (1.6.) Anna Vybíralová

Třetí den začal, jako každý jiný snídaní, připravením do práce a následnou dlouhou cestou autobusem do práce. Pozitivní na dlouhých cestách je čas na čtení a poslouchání hudby.

V práci to rychle uteklo nejen velkému počtu zákazníků, ale především díky moc přátelským kolegyním, se kterými jsme probíraly život zde ve Španělsku, Česku také nejrůznější zvyky ohledně jídla a životního stylu.

Po práci jsme měli sraz s Tobim a Peťou v centru, které mám přibližně 5 minut od práce. Nejprve jsme prošli centrum, následně naše kroky zamířily do Muzea de Malaga. Které má nejen krásné nádvoří s palmami, také uvnitř se nachází předměty od pravěku do novověku.

Po návštěvě muzea jsem se již sama vydala domu, kde jsem měla asi 20 minut na to, se připravit a jet zpátky do centra na sraz s kolegyněmi z práce, které mě pozvaly na Tapas. Zaujalo mě, jak jsou tyhle sešlosti moc příjemné. Kolem 21:40 se odjela z centra domu a šla spát.


Den 2. (31.5) Tobiáš Vítek
 

Náš druhý den začal cestou do školy Carlos V. kde jsme se všichni sešli v 9 hodin. Následně jsme se po dvojicích přesunuli na naše pracoviště. Tam nás seznámili s chodem pracoviště a obsluhou.  

Jelikož jsem měl v ten den pracovat až v 18:00 po chvíli jsem se přesunul zpátky na ubytovaní. Po chvíli odpočinku jsem se byl projít na pláž a nakoupit potraviny. Petra jsem vyzvednul z práce a společně jsme šli oběd. Po jídle jsme se setkali s Aničkou a všichni společně jsme jeli metrem na pláž Playa de la Misericordia byla to nádherná procházka a také jsme poprvé zkusili moře.  

Následně už jsem se vydal směrem do práce. Práce utíkala rychle společně s Gustávem jsme seděli za recepcí vtipkovali a povídali si o životě v Malaze. V 22 jsem společně s Petrem šel na ubytování a po společném videohovoru jsme se ubrali ke spánku.  

Den 1. (30. 5. 2023) Petr Protivánek 

Tohoto dne nám začal dlouho očekávaný pobyt v Malaze díky projektu Erasmus+.  

Nejprve jsme se všichni setkali kolem třetí hodiny ranní na autobusovém parkovišti v Olomouci, zde jsme čekali na letištní přepravu, která nám vzápětí naložila zavazadla a odvezla nás přímo před náš terminál na vídeňském letišti. 

Od té doby, co jsme vystoupili z přepravní dodávky, tak jsme již byli pouze my sami, museli jsme teda odbavit svá zavazadla a vyzvednout si letenky bez žádného doprovodu. Nakonec jsme vše bez problémů v rychlosti zvládli a šli jsme rovnou na letištní kontrolu a na náš gate. 

Cesta letadlem byla trochu zdlouhavá, ale příjemná a více z nás mělo možnost sedět u okénka, což bylo fajn, akorát jsme neseděli vedle sebe, ale myslím, že každý z nás byl rád, že má trochu klidu. 

Po vystoupení z letadla jsme si šli vyzvednout kufry, které na nás již čekali na odbavovacím pase a v řádu pár minut jsme se setkali s paní učitelkou Misterovou, zde nás také řidič, kterého pro nás vyslala jazyková škola Carlos V. dopravil přímo ke škole, kde na nás čekali dvě slečny, které nám pomocí prezentace osvětlili vše potřebné k tomuto pobytovému projektu, a také jsme museli podepsat pár dokumentů, ohledně pravidel. 

Po chvíli si nás vyzvedli rodiny a rovnou nás dopravili do našich ubytování. Seznámení s rodinami bylo v pořádku, i když jazyk byl velkým oříškem pro obě strany.  

No a koncem dne jsme si procházeli Malagu, abychom jsme se seznámili s naším měsíčním domovem. 


Akce: Otevřít verzi pro tisk


Soubory:

Přihlásit se Kontakty

Financováno EU

Operační program Jan Amos Komenský

Národní plán obnovy

Asociace soukormých škol