Hlavní menu:

Právě si prohlížíte: Aktuality >> Erasmus + 2022/2023- Cestovní ruch třetího tisíciletí >> Průběžná zpráva - Portugalsko - Braga (Krátkodobá mobilita studentů)

Průběžná zpráva - Portugalsko - Braga (Krátkodobá mobilita studentů)

Pruběžně aktualizovaná fotogalerie: zde

 

Průběžné zprávy z mobility: 

 

Výlet do Porta 

28.5.2023

Náš výlet započal v 10:00 na autobusovém nádraží – Centro Coordenador de Transportes de Braga, kde jsme nastoupili na Flixbus. Dorazili jsme na nádraží Trindade v Portu (jedna poznámka - zastávka autobusu a první stanice metra se jmenovala Campanhã, Trindade byla čtvrta stanice metra). A přitom jsme se naučili jejich  zajímavý systém placení, pro jízdu MHD pomocí dobíjejících kartiček Andante. Z Trindade jsme vyšli za dobrodružstvím v prozkoumáváním Porta – na Avenida dos Aliados. Hned se dalo povšimnout krásné radnice Porta a pod ní typický nápis Porto kde jsme se chtěli vyfotit, bohužel s komplikacemi.

Opustili jsme náměstí a vydali jsme se přes ulici Rua das Flores do vyššího bodu na Casa da Câmara, kde v daný moment probíhala bohoslužba. Vytratili jsme se do úzké uličky, která vedla k slavnému mostu Ponte de D. Luís. Z pod mostu jsme zachytili celou krásu tohoto obrovského mostu, chtěli jsme si však prohlédnout 2 města, které tento most spojuje a tak jsme vyjeli nahoru po lanovce vedle mostu.

Přes most jsme se dostali do Vila Nova de Gaia, kde bylo spoustu zábavy ( První věc, kterou jsme udělali je, že jsme se vyfotili se Spider-manem). Pár kroků dál jsme se rozhodli si odpočinout v parku Jardim do Morro. Po parku jsme šli přes ulici na Mosteiro da Serra do Pilar. Projeli jsme se metrem zpátky na náměstí, kde jsme poblíž našli restauraci s rozumnou cenou po pěti pokusech. Pak následoval náš rozchod, kde jsme si individuálně prošli město na celé 3 hodiny.  

27.5.2023

Dnes jsme měly volno a tak jsme se rozhodly jít na výlet do Ponta de Lima. Ráno kolem 9:00 jsme šly na snídani, poté jsme odpočívaly do půl dvanácté, kdy jsme se vydaly do obchodního centra na oběd. Po obědě jsme strávily chvíli chozením po obchodech a ve dvě jsme sedly na autobus, který nás zavezl rovnou do Ponta de Lima. Následující tři hodiny jsme se procházely po centru, navštívily pár obchodů a stavily se v útulné kavárně. V šest hodin byl čas se vrátit na nádraží a jet zpátky do Bragy. V 8 hodin jsme šly přivítat pana učitele Stůje, který se přišel vystřídat s paní učitelkou a ředitelkou. Všichni jsme se společně vydali na večeři do krásné italské restaurace, kde jsme zakončili náš velmi nabitý den. 


26.5.2023

Dnešní den v Picoto Parku byl i navzdory nevládnému počasí dost namáhavý. Hnedka při vstupu nás překvapila 100 malých dětí.  Náš úkol byl dost zodpovědný.  Nasazovaly jsme dětem ochranné popruhy na lanové centrum a "skluzavku". Jakožto správní praktikanti jsem si samozřejmě musely vyzkoušet i šlapací motokáry, na kterých proběhl krátký závod mezi námi a zaměstnanci parku. Samozřejmě jsme udělaly škole čest a závod s přehledem vyhrály. 

I když se ráno zdálo, že bude pršet, tak přeháňky začaly přicházet až odpoledne, takže děti si mohly užít svůj krásný výlet. 

Po praxi už na nás čekala dobrá večeře a do postele jsme zalehly natěšené na víkend. 


25.5.2023

Stejně jako včera náš pracovní den začal v 10 hodin na zastávce. Každá skupinka se poté dostavila na své pracoviště díky hodným řidičům. Náš den v Picoto Parku byl velice klidný.  Prošly jsme si pracoviště, seznámily jsme se s atrakcemi a potom následoval zasloužený a velice dobrý oběd.

 

Po obědě následovala krátká deseti minutová procházka zpátky do parku a poté jsme pomáhaly dětem vlézt a vylézt z postrojů na lanové centrum. 


Den druhý

 24.5.2023

 

Dnes jsme mělsraz v 10 hodin na zastávce u hotelu s řidiči, kteří nás po dvou skupinkách odvezli na místa naší praxe do zábavných parkůZde jsme se setkaly s našimi spolupracovníky, kteří nám řekli základní informace. Po vysazení jsme šly na oběd, po kterém jsme měly siestu. Ve 14:30 následovala schůzka s naší průvodkyní, se kterou jsme jely na prohlídku města. Jako první zastávkou byl nejvyšší bod města svatyně Santuário do SameiroDále následovalo poutní místo BomJesusProhlídku završila procházka po historickém centru s výkladem. 

Den první

23.5.2023

V úterý 23.5. jsme se všechny v  1:45  setkaly v Olomouci na parkovišti, kde jsme se rozespalé rozloučily s rodiči a nasedly do dodávky, kterou nás příjemný pan řidič dopravil na vídeňské letiště. Zde jsme daly krátké sbohem naším kufrům, a poté čekaly se snídaní a kávou na letadlo. Po třech prospaných hodinách jsme konečně přistály na letišti Francisca de Carnierov portugalském Portu. Odtud jsme se i přes malé neshody s domluvenou dopravou dostaly do Bragy, do naší cílové destinace, kde budeme trávit čtyři následující týdny. Dále už jen následovalo ubytování navazující  odpolednímrozchodem, ve kterém jsme stihly brouzdat uličkami a poznávat krásy tohoto města.  

25.5.2023

Stejně jako včera náš pracovní den začal v 10 hodin na zastávce.  Každá skupinka se poté dostavila na své pracoviště díky hodným řidičům. Náš den v Picoto Parku byl velice klidný.  Prošly jsme si pracoviště, seznámily jsme se s atrakcemi a potom následoval zasloužený a velice dobrý oběd.

Po obědě následovala krátká deseti minutová procházka zpátky do parku a poté jsme pomáhaly dětem vlézt a vylézt z postrojů na lanové centrum.


Akce: Otevřít verzi pro tisk


Soubory:

Přihlásit se Kontakty

Financováno EU

Operační program Jan Amos Komenský

Národní plán obnovy

Asociace soukormých škol