Hlavní menu:

Právě si prohlížíte: Aktuality

Aktuality

Ukliďme Česko

I přes nepřízeň počasí se třída 1. A zapojila v pondělí 19. 9. 2022 do celorepublikové akce „Ukliďme Česko“.  Nejdříve žáci uklidili nejbližší okolí školy a přilehlé prodejny Lídl. Následně jsme se rozdělili na dvě skupiny a uklízeli po obou stranách ulice Chvalkovické až k parkovišti Chvalkovická.  Poslední trasa vedla NS Černovírské slatiniště. Celkem jsme prošli 5 km a posbírali přibližně 5 pytlů mokrého odpadu.  Osobně jsem byla potěšena, že místo, které jsme uklidili před 6 měsíci, zůstalo uklizené a nevznikla zde další černá skládka.

Při zpáteční cestě ke škole jsme objevili lokality, které by taktéž potřebovali uklidit. Tak třeba zase příště.


Mockrát děkuji všem, kteří nelenili a zohnuli se pro každý papírek.
 Mgr. Lucie Krejčí

 ------------------------------

Adaptační kurz 1.A, Baldovec

Ve dnech 8. až 9. září se konal adaptační kurz pro 1.A. Kurz proběhl v rekreačním středisku Baldovec, které se nachází na území Moravského krasu v okrese Prostějov. Přestože kemp v Baldovci se nachází zhruba 40 km vzdušnou čárou od Olomouce, tak už i cesta z Olomouce do Baldovce snese pojmenování jako “dobrodružná“ nebo “adaptační“. Do Prostějova jsme se dostali rychle, ale následný hodinových transport busem z Prostějova na konečnou zastávku Rozstání, Baldovec, točna, více připomínal vyhlídkovou jízdu po Prostějovsku, než rychlý transport na místo činu.

Jakmile jsme dorazili do rekreačního střediska, byl zahájen první blok seznamovacích aktivit. Po obědě a obsazení moderních chatek v kempu jsme pokrařovali v seznamovacích aktivitách. Následovala kratší pauze, a přes velmi nejisté počasí, byla zahájena výprava na zříceninu hradu Holštejn, pod kterým je jeskyně s názvem Hladomorna. Naštěstí zhruba v polovině trasy z Baldovce do Holštejna byl lesní bar plný různých dobrot, tím pádem hlad nehrozil. Po nasátí atmosféry okolí hradu, průvodcovském výkladu v režii Roberta a Nely následovalo zchlazení těla i duše v jeskyni. Z jeskyně jsme se vydali, navzdory nepříznivé předpovědi, za pěkného počasí, s motivaci v podobě večeře, zpět do Baldovce. Po příchodu do kempu začalo pršet. Jak se říká, štěstí začátečníku, popř. nováčků. Jiným třídám by to v suchém triku rozhodně neprošlo. Po večeři do nočních hodin probíhaly další seznamovací aktivity.

Druhý den dopoledne si žáci 1.A vyzkoušeli lukostřelbu. Pro mnohé to byla první zkušenost s lukem a šípem. Ve vyřazovacím turnaji v lukostřelbě exceloval Samuel Č. na druhém místě byla Kristýna N. a třetí Anežka S. Po lukostřelbě byl program adaptačního kurzu ukončen a přesunuli jsme se zpět na zastávku do Rozstání, tak abychom vyrazili na „nekonečnou“ cestu do zpět do Olomouce.

Děkuji všem žákům za aktivní účast na kurzu.

 


 

Mgr. Ondřej Tesař

------------------------------

ERASMUS + Projekt

Cestovní ruch třetího tisíciletí

I učitelé se stále učí

 

V rámci programu ERASMUS+ jsem měla úžasnou možnost strávit 2 týdny v Německu. Během pobytu jsem navštěvovala kombinovaný kurz všeobecné němčiny a metodiky výuky.

Kurz probíhal na jazykové škole DIALOGE v krásném prostředí romantického městečka Lindau na břehu Bodamského jezera. V sousedství školy se nacházelo i mé ubytování – Inselhostel. Hlavním cílem programu Erasmus+ je posílit jazykové a digitální kompetence pedagogů. Tyto cíle byly naplněny.

Po vstupním testu jsem byla zařazena do kurzu C1. Vzhledem k tomu, že kurz nebyl určen jen pedagogickým pracovníkům, ale také studentům, kteří se připravují se jazykovou zkoušku, byla základem výuky učebnice. Vkročili jsme tedy do lekcí, kde se probírala témata jako tabu, industrializace Německa, kmenové buňky. Je vždy zajímavé porovnávat představy, zkušenosti lidí různých věkových kategorií z odlišných kultur. 


Celý text:
zde


Mgr. Lucie Krejčí

 

------------------------------

Adaptační kurz pro 1.A


Adaptační kurz pro 1. ročník proběhne 8. - 9. září 2022 v CAMPING BALDOVEC s.r.o.. Bližší informace dostanete na email a v první den školy. 


Těšíme se na vás. 

složení komisí na přezkoušení - reparáty:


ČJL 2.A, 24. 8. - zkouší Mgr. Pavel Stůj, PhD., přísedí Mgr. Jana Mazánková, vedoucí: Mgr. Renáta Rellová

ČJL 3.B, 24. 8. - zkouší Mgr. Pavel Stůj, PhD., přísedí Mgr. Kamila Misterová, vedoucí: Mgr. Renáta Rellová

DDK 2.A, 25. 8. - zkouší Mgr. Pavel Stůj, PhD., přísedí Mgr. Jana Mazánková, vedoucí: Mgr. Renáta Rellová

ZEM 3.B, 29. 8. - zkouší Mgr. Lucie Krejčí, přísedí Mgr. Kamila Misterová, vedoucí: Mgr. Renáta Rellová

 

Zahájení školního roku 1.9.2022 v 8 hodin


Těšíme se na vás !!!!

------------------------------

Aktuální informace pro období prázdnin

Z technických důvodu bude ukončení školního roku 2021/2022 již v pondělí 27.6.2022.

Od úterý 28.6.2022 do čtvrtku 30.6.2022 bude ředitelské volno. 


Od 22.6.2022 budou úřední hodiny sekretariátu vždy od 08:00 – 11:00 a po telefonické domluvě od 11:30 – 15:00

Od 27.6.2022 budou úřední hodiny sekretariátu vždy ve středu 08:00 – 11:00 a od 11:30 – 15:00

Souvislá odborná praxe: originál hodnocení a docházkové listy z praxe je nutné odevzdat v době od 20.6.2022 do 23.6.2022 do kanceláře školy, do školní schránky nebo poslat poštou na adresu školy. 

Formulář hodnocení: zde, docházka: zde

-----------------------------------


MZ 2022 podzim, info zde 


Rozpis zkoušek ústní profilové části zde


-----------------------------------------------

Volná pracovní pozice "Uklízeč /uklízečka"

Požadujeme:

  • Zkušenosti s úklidem vítány
  • Smysl pro čistotu a pořádek
  • Pozitivní přístup
  • Spolehlivost a trestní bezúhonnost
  • Minimální vzdělání: střední odborné (vyučen)

 

Nabízíme:

  • Základní mzda 130 – 140 Kč / hodina
  • 25 dní dovolené
  • Pracovní doba: 6:00 – 9:00 hod. a 15:00 – 18:00 hod. (dle domluvy možno upravit na 2 hodiny ráno a 4 hodiny odpoledne)
-------------------------------------------------------

Starší aktuality naleznete: zde


Akce: Otevřít verzi pro tisk


Soubory:

Přihlásit se Kontakty narodni kvalifikace

Asociace

Projekt