Hlavní menu:

Právě si prohlížíte: Aktuality >> Erasmus + 2022/2023- Cestovní ruch třetího tisíciletí >> Průběžná zpráva- Rakousko (Krátkodobá mobilita studentů, Erasmus +)

Průběžná zpráva- Rakousko (Krátkodobá mobilita studentů, Erasmus +)

 


 

 


16.02.2023


V Rakouském Mayrhofenu aktuálně probíhá krátkodobá mobilita studentů naší školy v rámci Erasmus +. Žáci sbírají zkušenosti a zdokonalují se v oblasti ubytovacích a gastronomických služeb v tamních hotelech. V průběhu mobility jsou žíci zapojení do dalších aktivit v rámci plnění projektu. Tyto aktivity se zaměřuji na nové poznatky a zkušenosti v oblasti ochrany životního prostředí, udržitelnosti cestovního ruchu, ekologicky šetrného cestování a podobně, vše se zaměřením na danou lokalitu (Tyrolsko).

 Hotely, kde jsou naši žáci na praxích: 


Výlet do Innsbrucku


Výlet do Innsbrucku se vydařil, počasí přálo, kromě procházky jsme vystoupali lanovkou do stanice Hungerburgbahn, kde nás zaujala budova navržena architektkou Zahou Hadid. Vydali jsme se ještě výš do 1950 m.n.m do stanice Seegrube, kde nás fascinoval krásný výhled na okolní vrcholky.Výlet na ledovec: Hintertuxer Gletscher


Výlet do Finkenbergu


Zpráva od Roberta Skopalíka (1.A)

V pondělí 16.1 jsme se vydali společně s panem učitelem Tesařem, Štěpánem a Julčou do malého města Finkenberg (839 m.n.m.). Přepravu jsme zvolili autobusem a následně pěšky. Autobus jel asi 15 minut, a když jsme dojeli do cílové zastávky, čekaly na nás opravdu hezká panoramata. Následovala cca 4 km dlouhá procházka po okolí. Navštívili jsme starodávný most Teufelsbrücke (ďáblův most), který byl asi 60 metrů nad hladinou divoké, ale i zároveň velmi úchvatné řeky Tuxbauch. Poté jsme se vydali po naučné stezce Glocke. Všude byly krásné výhledy a planě, které bohužel nebyli vůbec pokryté sněhem. Tento výlet byl náročný, ale i tak to stalo za to.


V prvních dnech žáci navštívili Zážitkovou sýrárnu Zillertal.

Zpráva z této exkurze od Nely Špručkové (2.A):

Ve středu 11.1. 2023 jsem já, Štěpán, Ema, Robert a Petra byli ve výrobně sýrů. Každý dostal audioprůvodce, který nám v angličtině popisoval, kde se co dělá. Bylo zajímavé sledovat pracnou výrobu sýrů a jejich skladování. Měli jsme možnost ochutnat několik druhů bio výrobků z této farmy. Vyrábí se tu různé příchutě jogurtů např. bílý, vanilkový, borůvkový, kávový, brusinkový, jahodový…, také se zde vyrábí a zraje ementál, plesnivé sýry…Na závěr jsme šli do obchodu kde se prodávali jednotlivé výrobky a každý si něco koupil. My jsme si koupili místní zmrzlinu.


Volnočasové aktivity: 

Žáci se v rámci volnočasových aktivit rovněž věnují sportním aktivitám jako jsou bruslení, lyžování, snowboarding, či retro bowling.  


 

Zprávy doprovázejicích učitelů: 

Celodenní výlet na ledovec Hintertux.

Nejdříve nás autobus zavezl do městečka Tux a následně jsme se lanovkou s dvěma přestupy dostali do výšky 3.250 m, kde nás přivítala teplota -17°C.

Ledovcovou jeskyní (Natur Eis Palast) nás provázel nadšený odborník. Výklad byl v německém jazyce a následně v angličtině. Díky tomu jsme měli možnost si oprášit a zdokonalit naše znalosti hned ve dvou jazycích. Během hodinové prohlídky jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí, rekordů a opět spojili pojmy z hodin zeměpisu a ekologie s praxí. Taktéž jízda na člunu na ledovcovém jezeře v hloubce asi 30 m pod sjezdovkou byla nezapomenutelným zážitkem.

Po cestě zpátky jsme zastavili a pokochali se výhledy v každém přestupním místě.

Lyžování

K pobytu v Tyrolsku patří neodmyslitelně i lyžování ve zdejších lyžařských střediscích. Ve středu jsme se vydali do blízkého středisko Penken. Díky této zkušenosti jsme měli možnost komparace cen, nabídky a kvality poskytovaných služeb lyžařských středisek v zahraničí a v České republice.

Konverzace v německém jazyce, praxe….

V průběhu Erasmu probíhaly konverzace v německém jazyce  na téma, co dělali v práci, ve volném čase, běžné činnosti, jídlo, menu, stolování.

Taktéž byla poskytnuta zpětná vazba ohledně zapojení, pokroků žáků v praxi. Zbytek volna mezi směnami byl věnován organizačním náležitostem. Žáci vyplňovali dokumenty a zpracovávali do výsledné podoby videa a zprávy z jednotlivých dnů.

Návštěva města Innsbruck

Celodenní návštěva města Innsbruck, kde jsme prošli historické centrum, nábřeží, obchod Swarowski, vyjeli lanovkou Hungerburgbahn do stanice Hungerburg, přestoupili jsme a vyjeli do stanice Seegrube. Odměnou byl krásný výhled na vrcholky hor, dokonce vysvitlo sluníčko a ukázal se pod námi i Innsbruck. Petra s Emou nejely, vypravily s ke skokanskému můstku. Po příjezdu jsem se všichni sešli v nákupním centru a dostali rozchod.

Další volnočasové aktivity :


Pěši turistika kolem horské říčky Ziller ke kostelíku Burgstall, z kterého byl krásný výhled na Mayrhofen a okolí.

Bowling v hotelu Neuhaus.

Procházka městečkem k vodní elektrárně Mayrhofen.

Pěší turistika do městečka Hollenzen, kde se nachází známá výrobna sýrů a mléčných výrobků Erlebnis Sennerei.

Bruslení v Myarhofenu.

Exkurze v Zážitkové sýrárna Zillertal.

Pěší turistika v rekreační oblasti Tux-Finkenberg (obec Hintertux, „Vodopádovou cesta“ (Wasserfallweg) v Hintertuxu).

Pěší turistika po naučné stezka Glocke v Finkenbergu.

Akce: Otevřít verzi pro tisk


Soubory:

Přihlásit se Kontakty

Financováno EU

Operační program Jan Amos Komenský

Národní plán obnovy

Asociace soukormých škol