Hlavní menu:

Právě si prohlížíte: Aktuality >> Erasmus + 2022 >> Průběžná zpráva- Rakousko (Krátkodobá mobilita studentů, Erasmus +)

Průběžná zpráva- Rakousko (Krátkodobá mobilita studentů, Erasmus +)

 


 


12.1.2023


V Rakouském Marhofenu aktuálně probíhá krátkodobá mobilita studentů naší školy v rámci Erasmus +. Žáci sbírají zkušenosti a zdokonalují se v oblasti ubytovacích a gastronomických služeb v tamních hotelech. V průběhu mobility jsou žíci zapojení do dalších aktivit v rámci plnění projektu. Tyto aktivity se zaměřuji na nové poznatky a zkušenosti v oblasti ochrany životního prostředí, udržitelnosti cestovního ruchu, ekologicky šetrného cestování a podobně, vše se zaměřením na danou lokalitu (Tyrolsko).

 Hotely, kde jsou naši žáci na praxích: 


Výlet do Finkenbergu


Zpráva od Roberta Skopalíka (1.A)

V pondělí 16.1 jsme se vydali společně s panem učitelem Tesařem, Štěpánem a Julčou do malého města Finkenberg (839 m.n.m.). Přepravu jsme zvolili autobusem a následně pěšky. Autobus jel asi 15 minut, a když jsme dojeli do cílové zastávky, čekaly na nás opravdu hezká panoramata. Následovala cca 4 km dlouhá procházka po okolí. Navštívili jsme starodávný most Teufelsbrücke (ďáblův most), který byl asi 60 metrů nad hladinou divoké, ale i zároveň velmi úchvatné řeky Tuxbauch. Poté jsme se vydali po naučné stezce Glocke. Všude byly krásné výhledy a planě, které bohužel nebyli vůbec pokryté sněhem. Tento výlet byl náročný, ale i tak to stalo za to.


V prvních dnech žáci navštívili Zážitkovou sýrárnu Zillertal.

Zpráva z této exkurze od Nely Špručkové (2.A):

Ve středu 11.1. 2023 jsem já, Štěpán, Ema, Robert a Petra byli ve výrobně sýrů. Každý dostal audioprůvodce, který nám v angličtině popisoval, kde se co dělá. Bylo zajímavé sledovat pracnou výrobu sýrů a jejich skladování. Měli jsme možnost ochutnat několik druhů bio výrobků z této farmy. Vyrábí se tu různé příchutě jogurtů např. bílý, vanilkový, borůvkový, kávový, brusinkový, jahodový…, také se zde vyrábí a zraje ementál, plesnivé sýry…Na závěr jsme šli do obchodu kde se prodávali jednotlivé výrobky a každý si něco koupil. My jsme si koupili místní zmrzlinu.


 

Volnočasové aktivity: 

Žáci navštívili kluziště v Mayrhofenu. 


Akce: Otevřít verzi pro tisk


Soubory:

Přihlásit se Kontakty

Financováno EU

Operační program Jan Amos Komenský

Národní plán obnovy

Asociace soukormých škol